Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Një tjetër godinë “fluturon” me tritol në Parkun Kombëtar të Butrintit (Video)

Lajme të ngjashëm

Aksioni i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme në zonën pranë Parkut Kombëtar të Butrintit.

Një ndërtesë një katëshe është shëmbur me shpërthim të komanduar. Nërtesa ndodhej shumë pranë detit në një prej gjireve të zonës dhe shërbente si lokal gjatë sezonit të verës. IKMT ka shembur gjatë dy ditëve të fundit 10 ndërtime pa leje, ndër to dy janë shembur me tritol.

{mp4}31644{/mp4}

Më shumë