Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Ngjarjet kriminale në vend, ndryshime në kupolën e Policisë së Shtetit, Gledis Nano shkarkon nga detyra drejtorin e Policisë Kriminale

Lajme të ngjashëm

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka vendosur që të bëjë disa ndryshime në kupolën e Policisë.

Pas ngjarjeve kriminale dhe atentateve të bujshme Nano ka vendosur që të shkarkojë nga detyra Drejtorin e Policisë Kriminale, Tonin Vocaj.

Mësohet se është bërë një mbledhje mes drejtuesve të policisë, ku ka pasur edhe debate dhe Nano ka njoftuar ndryshimet e reja.

Bëhet me dije se në vend të Vocaj, është emëruar Neritan Nallbati, që aktualisht mban detyrën e Drejtorit në Policinë e Durrësit.

Tonin Vocaj, është emëruar Zv/drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit dhe Drejtor i Rendit dhe Sigurisë Publike. Ky post mbahej nga Albert Dervishi. Ndërsa ende e paqartë mbetet pozicionimi i Dervishit në këtë lëvizje.

Kujtojmë që këto ndryshime në kupolën e policisë vijnë pas dy atentatëve të bujshme, njëri në mbikalimin e Fushë- Krujës ku u vranë tre persona dhe tjetri në Milot, ku u vra Klisman Preçi dhe mbeti i plagosur Ylli Brahimi.

Vijon…

Më shumë