Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Ngjarja në Vlorë/ Kush është i plagosuri Armando Sulejmani, i SHPËTOI atentatit në 2016-ën, sot i vranë KUNATIN dhe SHOKUN

Lajme të ngjashëm

Ndërkohë, ngjarja e sotme te “Uji i Ftohtë” mendohet të ketë si motiv hakmarrjen, vazhdim i sagës së Llanajve. Dyshohet se njëri nga viktimat, Aurel Hoxha është kunati dhe Arjan Hasani shkoku i ngushtë i 42-vjeçarit. Sipas të dhënave nga grupi i hetimit shënjestra e atentatit ka qenë Sulejmani.

Në janar të këtij viti në një tjetër atentat në Vlorë mbeti i plagosur Mikel Mehmeti nga Selenica e Vlorës, njohur si anëtar i bandës së Llanajve. Llanajt njihen për masakrën e Çolës, ku pas një sherri në kazino në prill të vitit 2015, u vranë 3 të rinj. Një nga autorët e masakrës është Aleksandër Llanaj, që po vuan dënimin në burg. 

Më shumë