Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Nënkryetari i PD-së në Shkodër nuk lejohet të votojë dhe ironizon: S’e dija që jam shoqëri civile, falenderoj drejtorat e kryetarët që deri para pak kohësh ishin në krah të kundërt

Lajme të ngjashëm

Zgejdhjet e kryetarit të ri në Partinë Demokratike nuk kanë kaluar pa probleme, pasi shumë prej anëtarëve të PD-së nuk e kanë gjetur emrin në listat e votimit dhe nuk janë lejuar të votojnë.

Përveç anëtarëve të thjeshtë, emrin në listë nuk e kanë gjetur edhe persona me poste drejtuese në PD, siç është rasti i nënkryetarit të PD në Shkodër, Bashkim Rroji, i cili nuk është lejuar të votojë.

Në një postim në rrjetet sociale, ai ironizon duke u shprehur se nuk e dinte që ishte pjesë e shoqërisë civile, ndërsa “sulmon” edhe kryetarët, nënkryetarët dhe drejtorat e PD-së, për të cilët thotë se deri para pak kohësh ishin në krah të kundërt.

Postimi i plotë:

Se dija që jam shoqeri civile,

Një falenderim të veçant për të gjith ato.që paskan dhênë kontributin e tyre që të behem pjestar i shoqërise civile.

Falenderimet për perfaqsuesit e  Qytetit tim

Falenderoj në mënyrë të veçant

Spartan apo.kandidat per spartan.

Kryetare apo.Nen kryetarë e pushtetit vendor.(pa.koment )

Drejtora apo kandidat per drejtora

Ju që ishit para pak.kohesh në krahe  te kunderta

Rinoshave te kollarisur dhe ndonje qê mund te kem harruar te mê falin se njerêz jemi dhe gabojmë.

Një gjë ju them gjithve.

 Askush nuk mund te.ndalojë rrugëtimin tonë drejt objektivave që kemi vendosur.

Ditë më të mira do te vijnë.

Respekte gjithmonê miqve.

Më shumë