Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
45 %
1kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
33 °
Die
25 °
Hën
31 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Në një javë zbulohen tre kopshte private në Fier, të palicensuar nga Ministria e Arsimit

Lajme të ngjashëm

Tre kopshte private për fëmijë janë zbuluar nga Policia e Fierit. Mësohet se asnjë prej këtyre subjekteve arsimore nuk ishte i licensuar nga Ministria e Arsimit për ushtrimin e aktivitetit.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier proceduan penalisht për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”, shtetasen E. K., 46 vjeçe, banuese në Fier.

Gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Daullas, në subjektin në pronësi të saj (kopsht privat), u konstatua se ky subjekt nuk ishte licencuar nga ana e Ministrisë së Arsimit, për kryerjen e këtij aktiviteti. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, thotë Policia.

Më shumë