Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Ndryshime në Kodin Penal për Sigurinë Ushqimore, Rama: Asnjë kamion nuk është kthyer mbrapsht

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në tryezën e diskutimit për ndryshimet e Kodit Penal për Sigurinë Ushqimore.

Sipas Ramës, Siguria Ushqimore është një sfidë e madhe dhe e vështirë që duhet çuar deri në fund, me çdo kusht e çmim.

Kryeministri bën me dije se ndryshimet në Kodin Penal do të heqin lirinë e kujtdo që abuzon duke dëmtuar shëndetin e njerëzve.

‘Asnjë kamion me produkte shqiptare nuk është kthyer mbrapsht. Është e pavërtetë që produktet shqiptare janë jocilësore. Nuk mund t’i fusim të gjithë në një thes

Ndërkohë jemi duke punuar për të hequer tregtimin e produkteve ushqimore në rrugë. Është shumë e lehtë të sensibilizohesh dhe të bësh shpërndarje në rrjetet sociale kur shikon se policia bashkiake heq produktet që shiten në rrugë por nuk duhet të jetë kaq e vështirë për të kuptuar se kjo bëhet për të larguar produktet nga hapsirat që nuk i përmbushin standardet’, u shpreh Rama.

 

 

Më shumë