Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Ndërron jetë Demis Roussos

Lajme të ngjashëm

Këngërari i njohur grek Demis Roussos, është ndarë nga jeta dhe lajmi konfirmohet nga vetë vajza e këngëtarit, Emily. Demis Roussos ka dhënë një koncert edhe në Shqipëri, në Pallatin e Kongreseve në vitin 2000.

Për të dëgjuar Roussos në koncert,  rradhët e publikut shqiptar ishin të gjata, përpos çmimit të lartë të biletave. Këngëtari u bë shumë i dashur për publikun tonë me këngën  “Mamy Blu”.

Fillimet e tij si këngëtar, Roussos, ipati në vitet ’60 me grupin “Aphrodite’s Child” me të cilin ka performuar edhe në Shqipëri.

Më shumë