Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Ndahet nga jeta vokalisti i Djemve të Detit

Lajme të ngjashëm

Gent Demaliaj, vokalisti i grupit muzikor “Djemtë e Detit” ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë, në moshën 40- vjeçare. Shteti shqiptar akordoi një fond prej 35 milionë lekësh  për kurimin e tij,  por kjo nuk ka mjaftuar për ta mbajtur në jetë këngëtarin.

 

Vokalisti me grupin e tij bëri për vete çdo të ri e të vjetër me këngët : “Jo tani”, “Ëndrrat që për ty i thurra”, “Baladë për Jakup Ferrin”, “ Përrallë Dashurie”, “Beteja e Dhimbjes” “Zemërthyeri”, “Epos” etj…

Zëri dhe këngët e Gentit do të mbetet gjatë në kujtesën e çdo shqiptari.

Homazhet për këngëtarin do të mbahen nesër në orën 12:30 pranë RTSH.

Më shumë