Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Motori përplaset me kamionin, ndërrron jetë 17-vjeçari shqiptar në Greqi

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rënë ka ndodhur në Kavallë të Greqisë, ku ka ndërruar jetë një 17-vjeçar shqiptar.

Mediat greke bëjnë me dije se 17-vjeçari që ka ndërruar jetë është Enea Topi. Ai ka qenë duke lëvizur me një motror, ku është përplasur me një kamion, duke ndërruar jetë në vend.

I riu ishte nxënës i shkollës EPAL, dhe në lidhje me këtë shkolla ka bërë një reagim ku shkruan “ndjenjat e dhimbjes së thellë na pushtuan, kur pak kohë më parë u njoftuam për vdekjen e nxënësit tonë në një aksident trafiku në zonën e Agios Tryphons. Studenti ynë është Topi Enea, drejtues i motorit. Një fëmijë i lumtur, i dashur nga të gjithë, sportist, lojtar i ekipit të futbollit të shkollës sonë. Zoti ia prefte shpirtin dhe i dhente kurajo familjes”.

Më shumë