Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Minat me celularë, arrestohen 4 persona në Durrës

Lajme të ngjashëm

Policia e Durrësit ka arrestuar 4 persona nën akuzën e trafikimit të lëndëve plasëse të tipit C4, personave u janë sekuestruar 3 mina te montuara me celularë dhe pajisje të tjera për montimin e minave, janë sekuestruar  edhe 7  aparate celularë dhe një automjet i tipit Fiat.

Arrestimet janë kryer mbremjen e së shtunës gjatë  operacinit të quajtur “TWIX”, pas një pune hetimore dy-mujore të Policisë në bashkëpunim me Prokurorinë.

Të arrestuari kanë mbetur  Asllan Plaku 24 vjeç, Bledar Plaku 31 vjeç, Dashnor Dumani 30 vjeç dhe Fabjus Dauti 31 vjeçë, të gjithë me banim në Durrës.Këto arrestime vijnë pas atentatit me eksploziv në makinë ndaj Ardian Trotës mëngjesin e djeshëm.

Më shumë