Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
64 %
2.6kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Meta i bindur: Në 14 maj t’i kthejmë shpresën Shqipërisë

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë një takimi me të rinjtë tha se qeveria e Ramës po bën gjithçka që të rinjtë të vraktisin Shqipërinë.

Sipas tij në 14 maj gjithë shqiptarët do t’i rikthejnë shpresën vendit.

Ndër të tjera ai shtoi se vota e të rinjve dhe veçanërisht e atyre që punojnë për herë të parë, është një mesazh i fortë kundër shpopullimit.

Reagimi i Metës:

Nëse kjo qeveri po bën çdo gjë që të rinjtë të largohen nga vendi, ne do të bëjmë gjithçka që të rinjtë tanë ta ndërtojnë të ardhmen e tyre në Shqipëri.

Ndryshim më 14 Maj, që të rinjve dhe të rejave të Shqipërisë t’u rikthehet shpresa. Dhe vetë vota e të rinjve, dhe veçanërisht atyre që votojnë për herë të parë është mesazhi më i fortë që ata do të japin kundër shpopullimit.

Tirana u përket të rinjve!

Shqipëria u përket të rinjve!

 

 

 

Më shumë