Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

“Më rrahën mua dhe djalin tim 11 vjeç”, gruaja rrëfen dhunën e përjetuar nga dy vëllezërit shqiptarë në Greqi

Lajme të ngjashëm

Dy vëllezër shqiptare janë arrestuar nga policia e Kretës, pasi akuzohen për dhunë në familje.

Mediet greke shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në  në zonën e Platanias në Chania. Dy vëllezërit dhunuan bashkëshorten 39-vjeçare të njërit prej tyre dhe filluan ta rrahin e shajnë. Gjithashtu ata nuk e kishin kursyer dhunënë as ndaj djalit të saj 11 vjeç.

39-vjeçarja e cila nuk fliste greqisht, ka rrëfyer nëpërmjet Google Translate para hetuesve se ajo po dhunohej çdo ditë prej dy autorëve.

“Konkretisht, në një fshat në brendësi të Chanias, duke patrulluar me ekipin tim, vumë re një automjet që lëvizte në mënyrë të dyshimtë dhe vendosëm ta kontrollonim. Ky mjet i veçantë zhvilloi shpejtësi dhe nuk ndaloi.

Pas disa metrash me 2 mjetet tona patrulluese ndaluam makinën e mësipërme të dyshimtë. Brenda saj ndodheshin një familje me tre të huaj dhe një të afërm të tyre. Në atë moment gruaja na tregoi me tabela, por edhe me Google translate nga ne pasi nuk fliste greqisht, se po rrihej gjithë ditën. si ajo dhe fëmija i saj dhe 2 burrat e huaj, të cilët gjithashtu u arrestuan.

Vazhdimin e ka dhënë në Komisariatin e Policisë Chania dhe konkretisht në Zyrën e Dhunës në Familje nga komandantja e shkëlqyer Eleni Viglaki. Pacientja dhe fëmija i vogël na falënderuan përzemërsisht, pasi ishim në vendin e duhur në kohën e duhur, ndërsa vetë ajo, siç tha në mënyrë karakteristike, nuk e imagjinonte dot zhvillimin që do të kishte kalvari i saj i sotëm.”- tha hetuesi.

Më shumë