Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Mbyllen aplikimet, këta janë 7 kandidatët për Kryeprokuror të përkohshëm

Lajme të ngjashëm

Kuvendi ka mbyllur sot në orën 18:00 aplikimet për postin e Prokurorit të Përgjithshmë të përkohshëm.

Ndërsa numri i kandidatëve ka shkuar në shtatë, vetëm tre prej tyre kanë aplikuar ditën e sotme.

Ferdinand Elezi, Arta Marku, Besnik Muçi, Arqile Koca, Granit Shahu, Ermira Tafani dhe Artur Selmani janë emrat e prokurorëve që kanë hedhur kandidaturën për këtë post.

Kryeprokurori i ri i përkoshëm do ketë një mandat dy vjeçar, më pas do jetë Këshilli i Lartë i Prokurorisë që do t’i propozojë Kuvendit emrin e Kryeprokurorit të ri.

Më shumë