Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Mbërrin në Shqipëri ambasadorja e SHBA në Kombet e Bashkuara

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OKB, Linda Thomas-Greenfield ka mbërritur ditën e sotme në Tiranë.

Thomas-Greenfield do të qëndrojë në Shqipëri për dy ditë, ku do të zhvillojë takime me krerët më të lartë të vendit.

Në një postim në rrjetin social Tëitter, ajo shkruan:

Sapo mbërrita në Shqipëri për dy ditë takime me drejtues të shoqërisë civile dhe qeverisë.

Shqipëria është një aleat i palëkundur dhe një partner kritik në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, veçanërisht përballë luftës brutale të Rusisë në Ukrainë.

Më shumë