Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Martohet në fshehtësi këshilltari i Ramës, dasma në Kotor

Lajme të ngjashëm

Postimi i Berishës:

Makina e numerimit te parave ne kryeministri ne zyren e Gysit, tepricat i le per Fugen!
Te dashur miq, prej pothuaj 2 vitesh, ne kryeministri dhe konkretisht ne zyren e famozit Gys, funksionon njelloj si ne banka makina e numrimit te kartmonedhave, te cilat vijne me çanta por ndodh dhe me valixhe ne zyren e Rames! Ky i fundit, manjak pas saktesise se shumave qe i dhurojne, i kalon donacionet e bujareve tek zyra e Gysit per numerim. Pasi numerohen ato serish kthehen ne zyren e Rames por duhet te themi te verteten se Rama nuk pranon ti marre te gjitha vet. Ai bujarisht shperblen mire edhe Fugen dhe me pak Gysin dhe Agaçin pasi Rama e di se ata ne gjoba nuk te falin. Perseri edhe per keta, ne mos rrjedhte pikon. Kurse per manarin, pra sugar Fugen, qe ka pasion te veçante paruket, jo te burrave por te zonjave, dobesia eshte e madhe!
Keshtu, burime prane makines se numrimit te parave, eshte vet Rama direkt qe i sponsorizoi Fuges festen e ditelindjes se djalit nje vjeçar ( te cilit i uroj jete te gjate) ne Kotor me 470 te ftuar ne njerin nga hotelet me luksoze te Kotorit, shoqeruar me nje tur Kotor-Dubrovnik me nje mega jaht sheikesh. Ne nje kohe qe i ati i djalit vetem tre vjet me pare ka firmosur per here te pare ne bordero. Natyrisht kjo feste nuk u sponsorizua me parate e buxhetit, si dasma me dy raunde e “zogut” te Rames, Veliaj, por hajt te themi me tepricat e makines se Gysit. Sugari eshte dobesia e Rames! sb

Më shumë