Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Makina shpërthen në flake në mes të rrugës, identifikohet drejtuesi (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Një  automjet tip”Benz” me targa AA320RX është përfshirë nga flakët në aksin rrugor Fier-Patos, në vendin e quajtur rrethrrotullimi i Parkut.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar menjëherë shërbimi zjarrfikës që ka bërë dhe shuarjen e zjarrit.

Mësohet se makina e cila u përfshi nga flakët drejtohej nga Adriatik Agaj, por rezulton në pronësi të Ferdinand Kapaj.

Si pasojë e flakëve nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale.Paraprakisht dyshohet se zjarri të jetë provokuar nga një shkëndije elektrike.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rastit.

Fier Informacion paraprak

Në datën 12.06.2018, në orën 07:30, në lagjen “1 Maji”, te kryqëzimi i parkut në Fier, në ecje e sipër ka marë flakë mjeti tip “Benz” me pronar shtetasin F.K, dhe drejtues shtetasin A.A. Si pasojë e flakëve nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale. Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një shkëndije elektrike. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe shkakut të rënies së zjarrit në mjet.

 

Më shumë