Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Makina përplaset me kamionin në aksin Korçë-Pogradec, dy persona dërgohen me urgjencë në spital

Lajme të ngjashëm

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin nacional Korçë – Pogradec, në Qafë Plloçë.

Bëhet me dije se në aksident janë përfshirë një makinë dhe një kamion, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar dy persona.

Dy të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital. Si pasojë e këtij aksidenti është krijuar bllokim i njërit sens të rrugës. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanve të këtij aksidenti.

Më shumë