Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
26 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Lutu bashkë me Papën me aplikacionin e ri

Lajme të ngjashëm

Papa Françesku testoi këtë javë një aplikacion të ri që i mundëson besimtarëve të devotshëm të luten së bashku me Atin e Shenjtë.

Gjatë lutjes tradicionale të së dielës në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, Papa prezantoi edhe platformën e re dixhitale “Worldwide NetWork of Prayer with the Pope”, rrjeti mbarëbotëror i lutjeve me Papën.

Aplikacioni i ri i quajtur “Click to Pray”, informon 1.3 miliard katolikët në mbarë botën për temën e lutjes së së Papa Françeskut, si paqe në botë apo për një shtet që goditet nga fatkeqësi natyrore.

Gjatë ditës së sotme, Papa u lut për Kolumbinë e goditur nga sulmet me bombë dhe detin Mesdhe, rrugë kalimi e mijëra emigrantëve.

Më shumë