Tirana
scattered clouds
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
31 %
4.6kmh
40 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Luftë në kufirin shqiptaro-grek, shkëmbim zjarri me policinë

Lajme të ngjashëm

Policia greke është përfshirë në shkëmbim zjarri me disa narkotrafikantë të dyshuar shqiptarë në territorin grek, pranë Igumenicës.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme kur trafikanti shqiptar ka tentuar të ngarkojë në makinën e tij rreth 100 kilogram kanabis sativa. Droga ishte kaluar më parë nga kufiri i gjelbër dhe ishte fshehur pranë pyjeve.

Në këtë moment ka ndërhyrë policia e Igumenicës për të kryer arrestimin në flagrancë por është përballur me rezistencën e trafikantit shqiptar i cili ka hapur zjarr në drejtim të tyre dhe më pas është larguar në drejtim të kufirit shqiptar.

Më shumë