Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
33 %
3.1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

“Lufta” për selinë e PD, Gjykata liron nga burgu 34 të ndaluarit

Lajme të ngjashëm

Të 34 të ndaluarit pas protestës së dhunshme në selinë e Partisë Demokratike do të hetohen në gjendje të lirë.

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar gjithashtu detyrim paraqitje për gjashtë personat që u ndaluan nga policia teksa ndodheshin brenda ambienteve të selisë blu.

Për shtatë protestues të tjerë, prokuroria është shprehur se arrestimi i tyre është i jashtëligjshëm. Mes të ndaluarve është dhe këngëtari Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi.

Sakaq, Prokuroria ka deklaruar se brenda ambienteve të selisë së PD, nuk u gjet asnjë send i jashtëlighshëm.

Më shumë