Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

“Lironi shokët tanë!” Të rinjtë nuk dorëzohen, nisen drejt Drejtorisë së Policisë dhe bëjnë thirrje për lirimin e të arrestuarve

Lajme të ngjashëm

Një pjesë e protestuesve kanë marshuar drejt Drejtorisë së Policisë dhe bëjnë thirrje për lirimin e protestuesve të arrestuar.

“Lironi shokët tanë”, “Edi Rama ka mbaru” dhe “Mos na vidhni më”, kanë qenë disa nga thirrjet e tyre, ndërësa nisën tubimin drejt “Myslym Shyrit”.

Sot ishte dita e katët e protestës së qytetarëve, të cilët qëndruan rreth dy orë para Kryeministrisë dhe bënë thirrje që qeveria të ndërhyjë për të ulur taksat.  Pjesëmarja e tyre ishte lartë, ndërsa paralajmëruan për një tjetër protestë ditëne nesërme.

Më shumë