Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Lia e majmunit i afrohet Shqipërisë, konfirmohet rasti i parë në Malin e Zi

Lajme të ngjashëm

Është konfirmuar në Malin e Zi rasti i parë i lijës së majmunit.

Bëhet me dije se i infektuari është një shtetas malazez dhe se gjendja e tij shëndetësore momentalisht është shumë e mirë.  Mali i Zi i është bashkuar listës së 79 vendeve ku është regjistruar kjo sëmundje.

“Janë njoftuar të gjitha institucionet kompetente në përputhje me protokollet kombëtare dhe ndërkombëtare”, thuhet në njoftim.

Më shumë