Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Lezha në pastrim total, RAMA publikon aksionin e radhës: Punonjësit kishin harruar lopatën dhe fshesën (E PLOTË)

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Rama njoftoi rikthimin e punonjësve të shërbimit të pastrimit të Bashkinë e Lezhës.

Pak ditë pas marrjes së mandatit të kryebashkiakut nga Pjerin Ndreu ka nisur puna e pastrimit të masivit të mbeturinave në qytet.

Postimi i Edi Ramës
Rikthehen në punën e braktisur prej shumë kohe edhe punonjësit e pastrimit të Bashkisë Lezhë, të cilët i kishin harruar lopatat e fshesat dhe u vajti viti nëpër autobuzë, ik e eja, sa në Tiranë për protesta e sa nëpër kthesa rrugësh e rrethrrotullime për bllokime – prej disa ditësh e netësh, nga ora e parë e marrjes së detyrës prej kryebashkiakut të ri, po vazhdon heqja e kodrave me plehra e shtëllungave me ferra nga të katër anët.

eskavator.jpg

mbeturina.jpg

kamion.jpg

Më shumë