Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
3.6kmh
40 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
30 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Lajmet kryesore

Kryetari i PD në Kukës: Nuk fitoi Partia Socialiste, por humbi Berisha dhe Meta

Arif Rexhmati, kryetari i Partisë Demokratike zyrtare në Kukës, thotë se në këto zgjedhje të pjesshme nuk fitoi Partia Socialiste por humbi për të...

Përgjakja në Kosovë jehonë në mediat e huaja, prestigjozet artikuj për përplasjet në veri

Përgjakja e Kosovës dhe sulmet e bëra ditën e djeshme nga kriminelët serbë kanë marrë vëmendjen e të gjithë botës. Mediat më prestigjoze kanë...

Inceneratori i Fierit/ Gjykata e Posaçme dënon me 10 vite burg Lefter Kokën! Zv.presidenti i FSHF shpallet i pafajshëm

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka është dënuar me 10 vite burg nga Gjykata e Posaçme. Vendimi për 15 personat e akuzuar për impiantin e...

Përqafuar me Albert Halilaj, Majko shijon suksesin e fushatës në Kukës

Zgjedhjet e pjesshme në Kukës rikonfirmojnë besimin e qytetarëve të kësaj bashkie te Partia Socialiste, njeriu i tyre nga fshati Bicaj që tashmë do...

Shuhet ish-Sekretari i Ministrisë së Financave, Arben Malaj: Andit mund t’i besoje gjithçka, ishte profesionist

Ish-ministri Arben Malaj ka njoftuar sot ndarjen nga jeta të ish-Sekretarit në Ministrinë e Financave, ndërsa u shpreh ngushëllimet familjes për humbjen e njeriut...

Fushata e veçantë e Rrugores së Tiranës: Jeta është e shtrenjtë për t’u rrezikuar nga një pakujdesi e vogël!

Përdorimi i celularit gjatë drejtimit të mjetit është një ndër shkaqet kryesore të aksidenteve të ndodhura në rrugët e vendit tonë. Policia Rrugore e...

U vra nga terroristët serbë, i jepet sot lamtumira e fundit policit Afrim Bunjaku

Afrim Bunjaku, polici që mbeti i vrarë dje nga sulmet në veri të Kosovës, do të përcillet sot me nderime nga familjarët, të afërmit...

Vdes bosi i mafies italiane Messina Denaro, prej ditësh ndodhej në koma të pakthyeshme

Ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare, Matteo Messina Denaro, ish-bosi i Cosa Nostra, i cili prej disa ditësh ndodhej në koma të pakthyeshme, në...

Numërohen 44 kuti votimi në Kukës, kryeson kandidati i PS Albert Halilaj me 2 mijë vota para

Vijon numërimi i kutive me fletët e votimit në garën për kryetarin e Bashkisë së Kukësit.  Bëhet me dije se deri më tani janë...

Sulmi terrorist ndaj policisë së Kosovës, vdekja e rreshterit dhe asgjesimi i serbëve, ngjarja e kobshme sot në Banjskë të Zveçanit (E PLOTË)

Kosova u zgjua me të shtëna armësh, ku në veri të vendit mbeti i vdekur polici Afrim Boshnjaku si dhe u plagos efektivi Alban...

Lajmet e fundit