Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Lajmet kryesore

“Mos hezito, kontrollohu!” Tetori rozë, muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit në të gjithë botën, për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm,...

Çarja e tubit të gazit në Shkozë, zjarrfikësit e mbajnë nën kontroll me ujë, hetime për karburantin në mes të lagjes

Forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë në kohë rekord dhe kanë mundur të ndalojnë përhapjen e gazit në ambient në zonën e Shkozës në Tiranë, aty...

Franca emëron diplomat të posaçëm për Ballkanin Perëndimor

Rene Troccaz është i dërguar i posaçëm i Francës për Ballkanin Perëndimor. Ai është emëruar në këtë pozitë nga Ministrja për Evropë dhe Punë...

Ditmir Bushati i ashpër me politikën e Shqipërisë: Serbinë duhet ta shohim me sytë e Kosovës!

Ditmir Bushati, ish-ministër i jashtëm i Shqipërisë në një intervistë në TVSH është treguar kritik sa i përket qëndrimeve të Shqipërisë me Kosovën në...

Agjentët e BKH në Universitetin Bujqësor, sekuestrojnë celularët e rektorit, tre dekanëve dhe shefit të Financës

Universiteti Bujqësor në Kamëz raportohet se është institucioni i radhës që përfshihet në "lupën" e SPAK dhe Byrosë Kombëtare të Hetimit. Mediat raportojnë se...

Gjermania flet me gjuhën e ambasadorit në Kosovë, por SHBA garanton shtim të forcave të NATO-s

Diplomacia ndërkombëtare është në lëvizje në orët e fundit nëse duhet të shtohet prezenca e trupave të NATO-s në veri të Kosovës. Situata ndryshon...

FOTO/ E preu makineria e mishit, kjo është shqiptarja që humbi jetën tragjikisht në Greqi

Një shqiptare ka humbur jetën në mënyrë tragjike mbrëmjen e djeshme në Patra, Greqi.  Sipas raportimit të medieve greke, 50 vjeçarja e quajtur Ana...

Tetë vende të BE bëhen bashkë: Të vendosen sanksione kundër Serbisë!

Të paktën tetë vende anëtare të Bashkimit Evropian janë në favor të krijimit të një blloku vendesh evropianë që të vendosin masa ndëshkimore kundër...

Dëshmia tronditëse e “pentitos”: Fridmani u përgjërua të mos e vrisnin, Laerti e kishte kushëri dhe e qëlloi me plumb pas koke

Artan Tafani, i penduari i drejtësisë shqiptare që ka rrëfyer në polici e prokurori një sërë ngjarjesh kriminale ku ka marrë pjesë, ka treguar...

10 kompanitë më të mëdha në Shqipëri, “Kastrati Group” e para që i afrohet 100 miliardëve

Viti 2022 shënoi dhe nivelin më të lartë të inflacionit, që nga 1998-a, me 6.2% mesatarisht, që kulmoi në tetor në 8.3%, një reflektim...

Lajmet e fundit