Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
6.2kmh
0 %
Die
25 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Lajmet kryesore

Kërcënimi me jetë i zyrtarëve të Drejtësisë, Gjonaj: Prokurorët e SPAK kanë nevojë për mbështetje, sistemi i ri i drejtësisë është përgjigja e duhur...

Ish-ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lajmeve, ku u tha se banda e Laert Haxhiut kishte në “shënjestër” për të eleminuar disa...

Sveçla prezanton pamjet nga dronët e sekuestruar: Serbia tentoi aneksimin e veriut, sulmuesit u trajnuan në bazat serbe

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla dhe Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha kanë dalë sëbashku në një konferencë për mediet.  Ata...

Tafani zbuloi planet e grupit të Laert Haxhisë për ta vrarë, Policia merr në mbrojtje prokuroren e SPAK dhe familjen

Policia e Shtetit ka marrë në mbrojtje prokuroren e SPAK, Doloresa Musabelliu. Kjo vjen menjëhere pasi  i pandehuri i drejtësisë Artan Tafani, mes shumë vrasjeve...

Sulmi terrorist në Turqi, reagon Rama: Akt i neveritshëm frikacak që Shqipëria e dënon ashpër

Kryeministir Edi Rama ka reaguar menjëherë pas sulmit terrorist të ndodhur mëngjesin e sotëm në zemër të Turqisë.  Përmes një postimi në platformën X...

Arrestimi i Aldi Mustafës, Policia jep detaje: Ishte nisur për të bërë vrasje! Iu sekuestrua armë me silenciator

Në prangat e Policisë së Durrësit ditën e djeshme ra Aldi Mustafa, 37-vjeçari i cili ishte nisur për të bërë një atentat. Përmes një...

PAMJE të REJA nga sulmi terrorist në Kosovë/ Momenti kur serbët arratisen dhe braktisin në mal shokun e plagosur

Pamje të reja kanë dalë nga ngjarja e ndodhur një javë më parë, gjatë orëve të para të mëngjesit të 24 shtatorit në Banjskë...

Drejtësia në rrethin e kuq të Laert Haxhiut! Tafani i zbulon “fiksimin” për të ekzekutuar prokuroren e SPAK, Dumani merr masa

Doloreza Musabelli, një nga prokuroret e SPAK, ishte vënë në shënjestër të grupit të Laert Haxhiut. Ky fakt u bë me dije gjatë dëshmisë...

Përgjaket Turqia, sulme me bombë në pikat kryesore të kreyqytetit, terroristi hedh veten në erë

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen të ndodhur mëngjesin e sotëm në Ankara, Turqi, ku fillimisht u raportua se shpërthime të fuqishme...

Shpërthim i fuqishëm pranë Parlamentit në Ankara, dëgjohen edhe të shtëna armësh (PAMJE)

Një shpërthim i fortë është dëgjuar mëngjesin e sotëm në Ankara, pranë Parlamentit turk, ku dhe do të niste mbledhja e parë për sesionin...

Zonja e Parë për “Tetorin Rozë”: Moment për reflektim, bashkë edhe në këtë sfidë të jetës

Bashkëshortja e Presidentit Bajram Begaj, Armanda Begaj, i bashkohet  "Tetorit Rozë" , në ndihmë të grave dhe vajzave të cilat vuajnë nga kanceri i...

Lajmet e fundit