Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Lajmet e Fundit

Zelensky - Biden/ © Credits bbc.com

“S’do e lejojmë të ndërpritet marrëveshja”, Biden zotohet se SHBA do vijojnë ndihmën ndaj...

Presidenti Joe Biden është zotuar të vazhdojë mbështetjen e SHBA për Ukrainën, pasi financimi i mëtejshëm ushtarak u përjashtua nga një marrëveshje buxhetore e...
Albin Kurti, kryeministër i Kosovës/ ©Credits kosova.info

Kurti publikon sërish pamjet: Sulmet në veri gëzonin mbështetjen dhe planifikimin e plotë të...

Edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka publikuar pamje nga terroristët serb, ku shihen teksa stërviten pak ditë para sulmit në veri. Kurti me anë...
Lulzim Basha/ © Credits facebook.com/lulzimbasha.al

“Mbështesim luftën kundër krimit”, Basha: Përpjekjet e krimit për të shënjestruar SPAK, do dështojnë

Kreu i PD, Lulzim Basha me anë të një postimi në rrjetet sociale shpreh mbështetjen ndaj SPAK dhe luftës së saj ndaj kundër krimit...
aksident

Makina del nga rruga në Vlorë, dërgohet me urgjencë në spital një grua

Një aksident është shënuar në aksin rrugor Vlorë-Kuç, ku një 42-vjeçare ka përfunduar në spital. Bëhet me dije se shtetasi I. L., 52 vjeç, duke...
Albano Bogdo/ © Credits instagram.com/albanobogdo2020

“Ai tipi që……në Big Brother”, Albano Bogdo ofendon rëndë Alban Ramosajn

Aktori i njohur i humorit, Albano Bogdo këtë sezon do ta shohim në “Vizion plus”, pas mbylljes së emisionit humoristik “Klanifornia”. Mbrëmjen e djeshme ai...
Ish-ministrja/ © Credits twitter.com/GjonajEtilda

Kërcënimi me jetë i zyrtarëve të Drejtësisë, Gjonaj: Prokurorët e SPAK kanë nevojë për...

Ish-ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lajmeve, ku u tha se banda e Laert Haxhiut kishte në “shënjestër” për të eleminuar disa...
Kler Çaku/ © Credits facebook.com/ediramaal

Rezultati historik i 14-vjeçares në shah, Edi Rama mesazh urimi për kampionen shqiptare

Kryeministri Edi Rama ka uruar për fitoren Kler Çakun, e cila u shpall kampione Europe në shan, në Kampionatin e Rapidit në Slloveni. “URIME KAMPIONE...
Aleksander Vucic/ © credits slobodnaevropa.org

“Fushatë gënjeshtrash”, Vuçiç mohon grumbullimin ushtarak në kufi me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dalë kundër deklaratës së SHBA-së, e cila pretendoi se Serbia po grumbullon ushtrinë pranë kufirit me Kososën. Sipas...
foto ilustruese/ Foto ilustruese © isp.page

Apple e pranon, iPhone 15 ka probleme, nxehet shpejt

Apple tha të shtunën se ka identifikuar disa probleme që mund të bëjnë që iPhone-ët e rinj të funksionojnë më të ngrohtë se sa pritej,...
Momenti i shperthimit © Credits /twitter.com/WorldTimesWT

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit merr përgjegjësinë për sulmin terrorist: Një akt sakrifice kundër...

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK), e shpallur e jashtëligjshme nga Turqia dhe aleatët e saj perëndimorë, mori përgjegjësinë për sulmin terrorist në Ankara. PKK...