Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Lajme të bujshme nga Pallati Mbretëror: Martohen Princ Herry dhe aktorja Meghan Markle, dasma në një ditë me finalen e FA

Lajme të ngjashëm

Dasma e Princit Harry dhe Meghan Markle do të mbahet të shtunën më 19 maj 2018, lajm i cili ka ardhur nga Pallati Kensingston.

  Dasma do të jetë në të njëjtën ditë me finalen e Kupës së Federatës (FA). Dasma do të paguhet nga Familja mbretërore duke përfshirë shërbimin, muzikën dhe pritjen, raporton BBC, shkruan newsbomb.al.

Aktorja Meghan Markle, tashmë pjesë e familjes mbretërore do të pagëzohet në kishën e Anglisë. Nga ana tjetër, zëdhënësi i FA, Nicholas Witchell u shpreh se ishte i lumtur për martesën e Princit me aktoren.

“Miliona njerëz bëhen bashkë për të parë të dy ngjarjet në shtëpi dhe në mbarë botën, do të jetë një ditë për të festuar”, ka thënë zëdhënësi.

Më shumë