Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Kulture & Art

Aleksandër Çipa pastron ferrat në varrin e shkrimtarit të madh Petro Marko: Gur në vis të vet! (FOTO)

Gazetari Aleksandër Çipa ka ndarë sot disa foto, ku shfaqet në varrin e shkrimtarit të madh të shek XX, Petro Marko. Në këto foto Çipa...

I shënoi supergol Polonisë, Jasir Asani surprizon Noizyn nga Korea e Jugut

Jasir Asani ka fituar simpatinë e gjithë shqiptarëve pas paraqitjeve të jashtëzakonshme me fanelën kuqezi. Mëngjërashi po shkëlqen në Korenë e Jugut me skuadrën...

“Mezi po të presim…” Artistë e gazetarë i bëjnë jehonë koncertit të Elsa Lilës

Në pasditen e së djelës, Elsa Lila, bëri zyrtare, në instagram, lajmin e rikthimit në Pallatin e Kongreseve, me koncertin e saj të parë...

“Fliste për shuma parash dhe burgun e Spaçit”, Visar Zhiti tregon takimin me Edi Ramën: E ndezi edhe një cigare

Autori i njohur Visar Zhiti ka treguar se ka nisur puna për filmin artistik që do të bëhet për burgun e Spaçit. Përmes një...

EKSKLUZIVE/ Kënga legjendare për Adem Jasharin, rrëfehet kompozitori Naim Gjoshi: “Mora Fjalë” e shkruajta në vitin 2000, ju tregoj si përfundoi në duart e...

Nga Retin TOKA Emocionet e kishin pushtuar. Një vizitë rastësore e çoi në Prekazin legjendar të Adem Jasharit. Synimi nuk kishte qenë shkrimi apo kompozimi...

Zgjedhjet në Bashkinë e Kukësit, KQZ njeh Lulzim Bashën si kryetar legjitim të PD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka njohur Partisë Demokratike për t'u regjistruar si subjekt zgjedhor në zgjedhjet e pjesshme të Kukësit. Komisioneri Ilirjan Celibashi...

Ndahet nga jeta shkrimtari dhe përkthyesi Ahmet Bushati 

Ka ndërruar jetë në moshën 94 vjeçare shkrimtari dhe përkthyesi i njohur Ahmet Bushati. Ai ka vdekur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku...

“Flama” e Enkel Demit botohet edhe në Serbi

Romani "Flama" i gazetarit dhe publicistit Enkel Demi, i publikuar nën emrin Tom Kuka, është botuar dhe në Serbi. Për të gjithë lexuesit e...

E madhja Mimika Luca “Qytetare Nderi” në Përmet!

Një mbrëmje plot emocione ka qenë ajo e natës së kaluar në Përmetin e kulturës. Një natë speciale, teksa u bë më e bukur...

“Faleminderit o Zot”, aktori i mirënjohur Bujar Asqeriu feston 67 vjetorin

Aktori i mirënjohur Bujar Asqeriu feston sot 67-vjetorin e lindjes. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai ka falenderuar zotin për jetën...

Lajmet e fundit