Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Kultivuan kanabis me vlerë 9.5 milion stërlina, shpallen fajtorë dy shqiptarët (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë shpallur fajtorë, pasi akuzohen për prodhim dhe shitje kanabisi.

Orges Rizaj, 28 vjeç dhe Agustin Grembi, 26 vjeç, u kapën nga policia skoceze, teksa po kujdeseshin për bimët e kanabisit në fermën e ngritur nga vetë ata, në zonën e Possilpark, Glasgow më datë 2 nëntor të vitit që lamë pas.

Policia sekuestroi më pas bimët narkotike, vlera e të cilave shkonte në 9.5 milion stërlina.

Sipas policisë kjo sipërmarrje kriminale, ishte një organizim i një niveli të madh dhe sofistikuar.

Të dy shtetasit shqiptarë pranuan akuzat për prodhim droge në gjykatë.

Më shumë