Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Kultivoi kanabis në vilë, arrestohet 18-vjeçari shqiptar në Britani (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Një 18-vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia britanike,  pasi u kap duke u kujdesur për rreth 50 rrënjë kanabisi në një shtëpi të shndërruar në laborator për rritjen e bimëve narkotike.

Bëhet fjalë për të riun Enkel Beqiri, i cili në momentin e arrestimit tentoi që të arratiset nga dritarja e tualetit të vilës në Tintern Street. Oficerët e policisë zbuluan bimët naroktike në dhomën e gjumit dhe atë të ndenjes, si dhe mjetet e  nevojshme për rritjen e tyre.

Gjatë kontrollit u zbuluan gjithashtu edhe 2.5 kilogramë lëndë narkotike kanabis, e gatshme për shitje. I riu shqiptar është dënuar me 12 muaj shërbim në komunitet në vend të dënimit me burg.

Më shumë