Tirana
broken clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
30 %
4.1kmh
75 %
Mër
29 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Kryeministri i Bavarisë vizitë sot në Tiranë, do të pritet nga kryeministri Rama

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Bavarisë Markus Soder zhvillon sot një vizitë zyrtare në Tiranë. Ai do të pritet nga kryeministri Edi Rama dhe në orën 17:00 do të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp nga Kryeministria.

“Pothuajse dyzet vjet pas ardhjes misterioze në Shqipëri të legjendës së Unionit Kristian-Social gjerman, kryeministrit bavarez Franz Josef Strauss, i cili i hapi rrugën vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes RSSH-së dhe RFGJ-së, mikpresim sot në kryeministri pasardhësin e tij në krye të Shtetit të Lirë të Bavarisë, Markus Soder”, shkruan Kryeministri Edi Rama në Facebook.

Ndërkohë po në të njëjtin orar opozita do të zhvillojë protestë para parlamentit, pak para nisjes së seancës.

Më shumë