Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Kriza politke në vend, gazetari i njohur zbulon mesazhin: Ja kush do negociojë për zgjidhjen

Lajme të ngjashëm

Prej muajsh vendi ndodhet në një situatë të paprecedentë qëkur opozita vendosi të dilte nga Parlamenti për ta vazhduar betejën me qeverinë në rrugë, bashkë me njerëzit e thjeshtë.

Mirëpo tashmë që po ofrojnë zgjedhjet e 30 qershorit, situata është përshkallëzuar ndjeshëm, nisur dhe nga aketet e dhunës në protestat e opozitës dhe largësia e dy palëve për dialog.

Mbrëmjen e sotme gazetari Artur Zheji lexoi live në studio mesazhin e një politologu të njohur, i cili i shkruante se tashmë për zgjidhjen do të negociojë Nunci Apostulik, i dërguari i Papa Françeskut në Shqipëri.

Zheji: Kam një informacion. Më vjen një mesazh nga njënjohës i mirë i politikës. Ai thotë, lajm i sigurtë: ‘Do jetë Nunci Apostulik që do të negociojë krizën”.

Myftaraj: NUk ka fuqi se ne jemi shtet laik.

Gjuzi: Si nuk ka fuqi. Ai ka fuqi të rrotullojë botën.

Zheji: Ai ka vizion. Kjo krizë do vizion. Gjuzi kishte vizion. Tha janë tre mundësi, por unë kam një të katërt.

 

Më shumë