Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë gjyqtaren e Lezhës (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtaren e Lezhës, Elsa Ulliri.

Vendimi u dha këtë enjtë nga trupa gjykuese e KPK me kyesues Roland Ilia, anëtare Pamela Qirko dhe relatore Etleda Çiftja.

Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar të marten, komisioni nuk evidentoi probleme, me pasurinë, pastërtinë e figures dhe profesionalizimin e Elsa Ullirit.

Elsa Ulliri përfundoi studimet në Shkollën e Magjistraturës në vitin 2014 dhe prej asaj kohe ushtron funksionin e gjyqtares në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Lezhë.

Më shumë