Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Kishte fshehur kokainën në 20 vezë plastike, arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Itali

Lajme të ngjashëm

Një 19-vjeçar shqiptar ja rënë në prangat e karabinerëve pasi akuzohet për trafik droge.

Mësohet se i riu është arrestuar në Spina di Marsciano pasi në makinë iu gjetën 20 vezë plastike me 16 gramë kokainë.

Karabinierët gjatë një shërbimi në zonë, kanë vënë re makinën duke bërë manovra të dyshimta, e kanë ndjekur dhe më pas e kanë ndaluar për kontroll.

Droga, raportojnë mediat italiane, ishte fshehur brenda makinës dhe u gjet vetëm pas një kontrolli të plotë të të gjitha pjesëve të mjetit.

Karabinierët i kanë gjetur 19-vjeçarit shqiptar, i cili ishte dhe i pastrehë, 400 euro të cilësuara si të ardhura të veprimtarisë së paligjshme.

19-vjeçari është dënuar me 2 vjet burg dhe 3 mijë euro gjobë

Më shumë