Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

KFOR rrethon me tela me gjemba komuna e Zveçanit

Lajme të ngjashëm

Përfaqësuesit e Listës Serbe, partisë më të madhe të serbëve në Kosovë, do të dalin sërish sot në protestë, për të tretën ditë radhazi në veri të Kosovës.

Ata kërkojnë që të tërhiqen kryetarët shqiptarë të komunave, edhe njësitet speciale të Policisë së Kosovës nga veriu i Kosovës.

E teksa ora për nisjen e protestës po afron, KFOR ka marrë masa shtesë pasi ka rrethuar me tela me gjemba komunën e Zveçanit. Para protestuesve do të jenë telat me gjemba dhe më pas pjesëtarët e KFOR-it me pajisjet e tyre.

Më shumë