Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Këshilltari i lartë i DASH bisedë më Vuçiç, Chollet: E inkurajova që të marë hapa për të zbutur krizën në veri të Kosovës

Lajme të ngjashëm

Këshilltari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet bën me dije s eka biseduar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç për situatën në Kosovë.

Me anë të një psotimi në rjretet sociale ai bën me dije se e ka inkurajuar Vuçiçin që t’i nxisë serbët në Kosovë që të mos krijojnë trazira.

“E inkurajova presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, dje për të nxitur qetësi mes serbëve të Kosovës, të ndërmarrë hapa për të ndihmuar në zbutjen e krizës në veri të Kosovës si dhe për t’u kthyer në rrugën e normalizimit dhe angazhimit konstruktiv në Dialogun e lehtësuar nga BE-ja”, shkroi ai në Tëitter.

Më shumë