Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Keni përmirësuar raportet me ambasadoren Kim? Meta: I kam marrëdhënet e shkëlqyera me SHBA

Lajme të ngjashëm

Kreu i PL, Ilir Meta është pyetur nga gazetarët në lidhje me takimin e tij me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, kur e pytën nëse i kanë rregulluar marrëdhëniet.

Meta tha se i ka pasur marrëdhëniet gjithmonë të shkëlqyera me SHBA dhe se me kim kishte një bisedë konstuktive.

“Mund t’ju them se marrëdhëniet e mia me SHBA gjithmonë kanë qenë të shkëlqyera, sidomos në drejtim të forcimit të partnerit tonë strategjik dhe të marrëdhënieve bilaterale në të gjitha fushat. Përshpjetimit të procesit të integrimit në BE, që është në interes të SHBA-ve. Kemi patur një bisedë shumë të hapur , konstruktive, bashkëpunuese. Këtë mund të thosha” tha Meta.

 

Më shumë