Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Kapshticë, kapet furgoni me drogë gjatë skanimit, arrestohet shoferi malazez

Lajme të ngjashëm

Një furgon i ngarkuar me kanabis sativa është kapur në doganën e Kapshticës gjatë procesit të skanimit.

Furgoni me targa të Malit të Zi “MNE AE 066” po udhëtonte nga Shqipëria në drejtim të Greqisë ndërsa policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit, shtetasin malazez D.Konatar. Droga e llojit kanabis sativa ishte fshehur në shasinë e furgonit dhe është dalluar gjatë skanimit në doganë.

Më shumë