Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
34 °
Die
26 °
Hën
29 °
Mar
32 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Kapet pa rrip sigurimi, ja me sa para tenton të korruptojë policin dhe “fati i keq” i shoferit (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Një qytetar nga Shkodra është ndaluar nga policia pasi ngiste makinën pa rrip sigurimi. Në mënyrë që polici të mos i vinte gjobë qytetari i ka ofruar rryshfet policit, një vlerë prej 400 lekësh të reja.

Sipas policisë shtetasi A.G, 65 vjeç në vendin e quajtur “Xhabije” në qytetin e Shkodrës, i ka ofruar 400 lekë punonjësit të Policisë së Qarkullimit Rrugor, me qëllim që t’i shmangej masës administrative pasi po qarkullonte pa rrip sigurimi.

Nga Seksioni Kundër Korrupsionit në D.V.P Shkodër, u kryen të gjitha veprimet hetimore ku shtetasi u arrestua në flagrancë për veprën penale “Korrupsion aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” parashikuar nga neni 244 i Kodit Penal.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme.

Më shumë