Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Kapet ‘Benz-i’ me drogë në Kakavijë, arrestohet 46-vjeçari (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Goditet një tjetër tentativë për trafik të lëndë narkotike të forta në pikën kufitare të Kakavijës.

Policia sekuestroi  3 kilogramë e 545 gramë lëndë narkotike e dyshuar Kokainë dhe u arrestoi poseduesin e lëndës narkotike.

Gjatë kontrollit në autojmetin tip ‘Mercedes Benz’, me drejtues shtetasin S. L, vjeç 46, banues në Patos, Fier u gjetën të fshehura dy pako të mbështjella me natriban të dyshuara me lëndë narkotike të llojit Kokainë.

Nga peshimi i pakove rezultoi se brenda tyre kishte një sasi prej 3 kilogramë e 545 gramë lëndë narkotike të dyshuar Kokainë.

Në përfundim të veprimeve të kryera nga Specialistët për Hetimin Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit të lartpërmendur për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë.

 

Më shumë