Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
26 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Ju pëlqen birra? Lajm i mirë për të gjithë ju: Ja efektet pozitive të saj

Lajme të ngjashëm

Konsumuesit e alkoolit duhet të ndihen me fat, një lajm i mirë vjen për ta. 

 

Tashmë sipas një studimi të bërë nga “The American Journal of the Modern Scienes” birra mund të ketë më shumë përfitime se sa ne mund ta mendojmë për shëndetin tonë.

Të dhënat tregojnë se birra është e pasur me antioksidantë  dhe përmban vitaminë B, madje me shumë se sa vera, e cila konsiderohet si një nga pijet alkolike më të shëndetshme.

Gjithashtu , me birrën mund të parandalohet  rreziku   nga sëmundjet kardiovaskulare, sigurisht nëse konsumohen  në sasi të caktuara.

Më shumë