Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

John Kerry: Faleminderit Shqipërisë, ka ndihmuar hebrenjtë e kosovarët, tani dhe muxhahedinët

Lajme të ngjashëm

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka falënderuar Shqipërinë për strehimin e 3,200 muxhahedinëve të ardhur nga Kampi i Lirisë në Irak.

Kerry tha se Shqipëria e ka treguar edhe më parë traditën për të ndihmuar komunitete në rrezik, siç ka bërë edhe me hebrenjtë dhe shqiptarët e Kosovës.

John Kerry tha se pas progresit të qëndrueshëm gjatë muajve të fundit, vizitoi Shqipërinë për të asistuar në metodat e strehimit të gupit të fundit të muxhahedinëve.

 

Më shumë