Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
2.1kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Jo vetëm ‘Lasgushi’, Rama jep LAJMIN: Pasnesër ‘Migjeni’ nis fluturimet drejt Italisë (FOTOT)

Lajme të ngjashëm

Rreth një muaj e gjysmë më parë, kryeministri Edi Rama dha lajmin se pas “Lasgushit” që mbulon Stambollin, do të ngrihet në fluturim edhe “Migjeni”.

Mirëpo mëngjesin e sotëm, kryeministri lajmëron se “Migjeni” do të bëjë fluturimin e parë pasnesër dhe do ketë si destinacion Italinë.

Kreu i qeverisë ka publikuar fotot e avionit, ku bie në sy mbishkrimi “Migjeni”, siç edhe Rama e quan.

“MIRËMËNGJES 

dhe me MIGJENIN gati për Tiranë, që pasnesër të nisë fluturimet drejt Italisë, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan kryeministri në një postim në Facebook, ndërkohë pritet që flotës t’i bashkohen edhe dy avionë të tjerë, “Naimi” dhe “Noli”, që do të fluturojnë drejt destinacioneve të BE dhe SHBA.

71104989_10157021936726523_8086347919902375936_o.jpg

71052495_10157021936836523_7216304270058979328_o.jpg

Më shumë