Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Iu gjetën vazo me kanabis në banesë, reagon për herë të parë Enca

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja Ruenca Haxhija, e njohur me emrin e artit Enca ka reaguar për herë të parë pas arrestimit, pasi iu gjet kanabis në vazot me lule në banesën e saj.

Këngëtarja me anë të një postimi në “Instastory” u ka shprehur mirënjohjen të gjithë atyre që e kanë suportuar dhe i kanë dërguar komente pozitive në këto ditë të vështira për të.

Jam mirënjohëse dhe e bekuar për të gjithë suportin, komentet pozitive dhe dashurinë që kam marrë gjatë ditëve të vështira që kalova“, shkruan Enca në postimin e saj.

Kujtojmë që Enca u arrestua disa ditë më parë nga Shërbimet e Komisariatit Nr. 1 në Tiranë, pasi në ballkonin e vilës së saj në zonën e Lundrës kishte mbjellë kanabis në vazot e luleve.

Gjatë kontrollit të vilës së Ruenca Haxhiaj, janë konstatuar në pjesën e ballkonit pesë vazo lulesh me kanabis.

Pak ditë pas arrestimit këngëtarja është liruar pasi Gjykata e Tiranës caktoi masën “detyrim paraqitje” për këngëtaren.

Enca në lidhje me kanabisin që ndodhej në ballkonin e banesës së saj, tha se ishte konsumatore dhe se lënda narkotike ishte për përdorim vetjak.

Postimi i Encës

Lexo edhe: FOTO/ Policia në lagjen me vila të pasanikëve në Tiranë, arrestohet Enca: Kishte mbjell hashash në vazot e luleve

Më shumë