Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Ishte futur në lumë për t’u larë, identifikohet 22-vjeçari që u mbyt në lumin Mat (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Lezhë ku një i ri dyshohet se u mbyt në lumin Mat, në afërsi të Urës së Zogut.

Më herët për mediat u tha se i riu i cili humbi jetën ishte vetëm 17-vjeç, ndërkohë tani thuhet se viktima është identifikuar si Valentin Nikolli, 22 vjeç, nga Fushë Miloti.

Ishin dy shokët e 22-vjeçarit ata të cilët lajmëruan policinë ku thanë se i riu ishte futur për t’u larë dhe më pas e ka marrë rrjedha e lumit.

Forca të shumta policie dhe ambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes, ndërsa pritet mbërritja e polumbarëve për të nxjerrë trupin e pajetë.

Më shumë