Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Interviste

EKSKLUZIVE/ Krah për krah me komandant Agim Ramadanin, miku i ngushtë flet mes emocioneve: KATANA i duhej sot Kosovës, si u njohëm në Zagreb...

Nga Retin TOKA 23 vite pa dhënë një intervistë. Kishte zgjedhur të qëndronte larg mediave. Emrin e tij e ka shkruar në historinë e Kosovës....

“Mos i jepni ilaç, le të vdesë!”, Nikoll Lesi: Çfarë i thoshin agjentët e SHIK-ut mjekëve, pasi u rrah Edi Rama në ‘97

Botuesi i gazetës “Koha Jonë”, Nikoll Lesi foli për një episod në spital, pasi ishte dhunuar Edi Rama në vitin 97’, për shkak se...

INTERVISTA/ A do kandidojë për KRYETARE të PD? GRIDA DUMA rrëfen çfarë i tha Lulzim Bashës pasi dha dorëheqjen nga posti

Grida Duma rrëfen për herë të parë se çfarë i tha Lulzim Bashës në kafen e Parlamentit pasi dha dorëheqjen nga posti. Grida Duma nuk...

FATOS KLOSI: Berisha erdhi në Tiranë me valixhe druri, sot është familja më e pasur në Shqipëri; mbi të rëndojnë shumë vrasje, ato...

Fatos Klosi, ish-drejtor i Shërbimit Informativ të Shtetit në një intervistë ekskluzive për Newsbomb.al thotë se vendimi i fundit i DASH për Sali Berishën...

Flet “heroi i ajrit” që shpëtoi foshnjen 8-muajshe: Amaneti që më la i ati, sekondat e ngjitjes m’u dukën përjetësi…

*Nga Xhuliana Jakimi për Newsbomb.al “Misioni fisnik i heronjve të ajrit, ‘kërko dhe shpëto’. Ata kërkuan mes kaosit dhe rrëmujës që sollën përmbytjet në...

Mbesa e Berishës drejtoreshë, s’do ta besoni me çfarë po merret Dasara Malltezi

Dasara Malltezi, mbesa e ish-kryeministrit Berisha ka lancuar revistën e saj “Utopian” në Paris.  Me një staf tepër profesional, Dasara do të jetë shefe e...

Gazetari pilurjot Çipa rrëfen të pathënat e turbullirave të fundit në Himarë: Ja problemet e mëdha të grekofilëve

Ylli Pata Takimi i Presidentit Bujar Nishani me “komunitetin himariot” që drejton Nikollaq Neranxi, rihapi sërish polemikat për protestën e 14 gushtit në Himarë...

Intervista/ Festat “fun” të Fatmës

(Revista Who)- Kur u shfaq për herë të parë në televizion, realizuam një intervistë me të e pak muaj më vonë e bëmë pjesë...

Nishani: Shqipëria me rolin e “babait të shqiptarëve” nuk e ndihmon Kosovën

Gjatë një interviste për gazetën Express, presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka thënë se agjenda e Shqipërisë dhe Kosovës përputhet me atë që quhet...

Lajmet e fundit