Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Ilir Meta pjesë e dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit?

Lajme të ngjashëm

Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ka tronditur skenën politike në vend, pas deklaratës se ka arritur të vërtetojë që politikani i lartë me inicialet I.M, i aluduar si ish-presidenti Ilir Meta, ka bashkëpunuar me ish-Sigurimin e Shtetit.

AIDSSh tha se pas indikacionit nga një e-mail anonim, arriti të gjejë dosjen në fjalë, brenda së cilës dokumentohet dhe bashkëpunimi vullnetar i I.M me ish-Sigurimin duke spiunuar në atë kohë një shokun e tij që donte të arratisej jashtë vendit.

Mirëpo Meta ka thënë se ai nuk ka qenë ish-sigurims dhe se bëhet fjalë për një I.M., tjetër.

Më shumë