Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

I zbulon Luçiano Boçi, këta janë dy emrat që mund të propozojë “Rithemelimi” për Presidentin e ri

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka zbuluar dy emrat që plotësojnë kriteret e vendosura nga Grupi i Rithemelimit të PD-së për Presidnetin e ri të vendit.

Ai tha në Abc se emrat që plotësojnë kriteret janë Dritan Demiraj dhe Neritan Ceka, teksa u shpreh se Presidenti i ri duhet të jetë një person publik por jo shumë politik.

Pjesë nga biseda:

Xhafo: Cila do të ishte figura e Presidentit që mund të kënaqte Rithemelimin, mund të na bëni një identikit?

Boçi: Identikiti është qenia e një figure publike jo shumë politike që ka shfaqur forcë karakteri në angazhimet publike dhe që ka integritet të plotë profesional, pse jo dhe intelektual. Të jetë një figurë e njohur në publik.

Xhafo: Kush do të ishte?

Boçi: Do të ishte një personalitet si Dritan Demiraj i propozuar nga Vatra, mund të ishte dhe Neritan Ceka.

Më shumë