Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

I riu shqiptar kërcënon me thikë të moshuarën në Greqi dhe e përdhunon

Lajme të ngjashëm

Një 27 vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi, pasi akuzohet se ka përdhunuar një 70-vjeçare.

Sipas asaj që shkruajnë mediet greke, i riu kishte hyrë në banesën e të moshuarës përmes dritares dhe nën kërcënimin e thiikës raportohet se e ka përdhunuar.  27-vjeçari shqiptar jetonte në një hotel përballë shtëpisë të së moshuarës.

I riu shqiptar pasi kishte mbuluar fytyrën me shall në mmentin që ka hyrë në banesën e 70-vjeçares. E moshuara përshkroi autorin dhe policia e identifikoi duke konstatuar se banonte në një hotel të vjetër përballë shtëpisë së saj.

27-vjeçari shqiptar ka mohuar akuzat e ngritura ndaj tij, por autoritetet greke kanë gjetur shenjat e gishtave dhe pritet të çohet drejt prokurorisë së qytetit Kos.

Më shumë